AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 RoxBlaise ~ I.Sayı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Roxélana Alodia Blaise
RoxBlaise Editörü
RoxBlaise Editörü
avatar

Mesaj Sayısı : 35
Yaş : 28
Nerden : Romanya
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Kan Durumu : Safkan
Rp Yaşı : 19
Özel Yetenek : Animagus | Kelebek
Kayıt Tarihi : 09/04/10
Ruh Hali :

MesajKonu: RoxBlaise ~ I.Sayı   Paz 09 Mayıs 2010, 16:36  * MZ yandaşlarıyla mı dönecek?

  Artan ordu dedikoduları büyücü dünyasını meraka boğmuş durumda. Bildiğiniz üzere en eski vampirlerden olan MZ uzun süredir ortalarda yok. Eski olayları göz önüne alınınca korku oranı git gide artıyor. Azkaban’a yakın küçük bir kasabada öldürdüğü Juliana Kelley Curtis’un cesedi çok kötü bir halde bulunmuştu. Cadı Gündemi gibi büyük bir gazetenin bünyesinde bulunan bir büyücüyü öldürebilecek kadar gözü kara bu vampirin ortalarda dolanması oldukça korkutucu; tabi bir de bu duruma ordu dedikoduları eklenince büyücü dünyasının ayaklanması kaçınılmaz oldu. Bakanlığın bu haber hakkında her hangi bir açıklama yapmaması dikkatleri çekti. Seherbazların uzun süredir MZ’nin peşinde olduğunu biliyoruz; ama ne kadar yaklaştılar hiç kimsenin bir bilgisi yok. Bu takibin oldukça gizli olduğu söyleniyor. Gene de bir bilgi verilmemesi akıllarda hep ‘Yoksa hiçbir şey bilmiyorlar mı?’ sorusunuz bırakıyor. Buradan Baş Seherbaz’a veya Sihir Bakanı’na sesleniyoruz. En kısa zamanda bir açıklama yapmaları rica olunur.
  * Yapanlar yakalanacak mı?

  Küçük bir kızın ölümü bütün büyücü halkını yasa boğarken bu cinayeti kimin işlediği hala bulunamadı. Bakanlığın bu konuyla özel olarak ilgilendiğini biliyoruz. Bu konuya atanan Büyüceşûra Hâkimi Persephone Nyks’ın araştırmalarını yakından takip ediyoruz. Spinner Ed yakınlarında ki çocuk parkında işlenen bu cinayet gece geç saatlerde olmuş. Küçük kızın gecenin bir vakti orada ne aradığı muamma olmakla beraber cinayeti işleyenin gerçekten ağır bir cezaya çarptırılacağına şüphe yok. Sabahın erken saatlerinde araştırmaya başlamış olan Bayan Nyks’ın günün ilerleyen saatlerinde şüpheli olarak görülen Gezgin Maximilano Giamor Valente’le görüştüğünü biliyoruz. Bu görüşme sonucu henüz bilinmese de akıllarda bu adamın gerçekten böyle canice bir cinayet işleyip işlemediği sorusu kaldı. En yakın zamanda bu durumun aydınlığa ulaşmasını temenni ediyoruz. Gelişmelerden haberdar edeceğiz.
  * Profesör'ü tebrik ederiz. Gerçekten dersinin ehli.

  Roma’da görülen Ruh Emiciler dehşet yarattı. Ruh Emicileri daha önce Azkaban dışında nadir görürdük; ama son zamanlarda Roma Fontana Di Trevi’de görülen başıboş Ruh Emiciler dikkatleri çekti. Bakanlığa bu konuda ulaşamazken, Roma’ya kadar nasıl geldikleri de ayrı bir muamma. Görevlilerin söylediklerine göre bir kaçağı yakalamak üzere ora dalarmış; ama gündüz vaktine bütün büyücü âleminin ortasında dalan bu Ruh emiciler gerçekten dikkatleri çekti. Hogwarts’ın bilinen Profesörlerinden Matthew Dean Wood’un yaptığı Patronum büyüsüyle kaçışan Ruh Emiciler kimseye zarar vermeden geri döndüler. İyi ki ordaymışsınız, Profesör. Gene de Seherbazların bu durum için önlem alması gerekecek. Her yerde Profesör Wood’a rastlayamaz insan.
  * Bu çocuk reddedilmeyi kaldıramıyor.

  Ünlü müzisyen Morpheus’un gecenin bir vaktinde gittiği Aspéctus Barı’nın güzel sahibesi Nymph'a âşık olduğu iddiaları hızla yayılıyor. Gecenin geç vakitlerin daha önce hiç görmediğimiz bir öfkeyle Aspéctus Bar’a gider genç müzisyen bu konuda konuşmayı reddetse de barın arka kısmını patlatmasına başka hiçbir açıklama getirilmedi. Barın sahibesi Bayan Nymph’ın bu patlamadan hemen önce genç müzisyene hayatında çıkmasıyla ilgili acımasız sözler sarf ettiği söyleniyor. Genç kızların ve diğer pek çok bayanın sevgilisi haline gelmiş bu yakışıklıyı reddetmek oldukça zor olmalı diye düşünüyoruz. Öyle ki Nymph’ın gözyaşlarına bile tanık olduğunu söyleyenler var. Daha önce bu sert bayanın ağladığını hiç görmemiştik. Neden reddettiği konusunda da hiçbir fikrimiz yok. Ancak patlama yüzünden denetime gelen seherbazlara barın sahibesini bulamadılar. Bu genç bayanın nerede olduğunu bilenlerin Seherbazlarla iletişime geçmesi gerekli. Patlamayla beraber ünlü şarkıcı Morphesu'dan şüphelenenler artıyor; ama umarız o değildir. Hayranları şimdiden böyle bir şeyin olamayacağını savunmaya başladı bile.

  * Dikkat et editör bu kız yakar.

  Galadriél Circulus’un güzel ama bir o kadarda ateşli garsonu Tashi Boledenka’yı yeni biriyle yakaladık. Kulübe bir içki içmek için gelen pek çok müşteriyle görüntülenen bu ateşli ruhun daha sonra müşterilerle beraber kulüpten ayrıldığına çok rastlamıştık. Bu seferki avının kim olduğunu merak ediyor musunuz? Gelecek Postasının yakışıklı editörü Matrim Nedeal Roemer’dan başkası değil, elbette. Meslektaşımıza dikkatli olmasını hatırlatırken bizi dinlemediğini de görüyoruz. Çünkü aynı gün ikiliyi Bay Roemer’ın evine girerken yakaladık. Ne dersiniz sonunda ateşli kızımız âşık olmuş olabilir mi? Ne yazık ki bu soruya koca bir ‘Hayır.’ Cevabını vermek zorundayız. Bu genç bayan âşık olmak bir yana erkekleri kullanmayı iyi bilmesiyle tanınıyor. Bay Roemer başına aldığı bu büyük belanın farkında değil; ama ilerleyen günlerde Tashi’nin ağına takılacak yeni kurbanlarla belanın farkına varacaktır. Biz şimdiden onu uyarmış olalım.
  * Size baba diyebilir miyiz?

  Mutluluklarıyla belki de büyücü âleminin en beğenilen çifti olmayı başardılar. Evliliklerinin ardından onları tek eksik kalan şeyde tamamladı gibi. Şu sıralar aldığımız yeni habere göre Aurel çifti bir bebek bekliyor. Daha çok yeni hamile olan Bayan Aurel’i tebrik ederiz. Bu mutlu çiftin yeni haberi Paris’te bir lokantada öğle yemeğine çıkarak kutladıklarını gördük. Mutlulukları yüzlerinden okunurken Bay Aurel’in bebeği yeni öğrendiği yemekteki heyecanından hemen anlaşılıyordu. Çiftimizin mutluluğu bir yana ilerleyen hamilelik döneminde Hogwarts görevinin ne olacağı sorusu da şu anda akıllarımızı kurcalıyor. Bayan Aurel bilindiği üzere Hogwarts’da uzun süredir Sihir Tarihi dersinde Profesör olarak çalışmakta. Hogwarts’ın böyle önemli bir Profesör’ünün yerini geçici olarak nasıl dolduracağı şimdiden akıllarda soru işareti yarattı bile. Öğrencilerin Bayan Aurel’i özleyeceği kesin. Gene de bu duruma ilerleyen zamanlarda düşünsek iyi olacak diyerek çifti yeniden tebrik ediyoruz.

  * Gezginlik tarih mi oldu?

  İnsan ruhu başka başkadır. İçinde üzüntüler, öfkeler, çığlıklar barındırır; ama aynı zamanda sevgi, özlem, güzellikler ide bulundurur. Bir gezginin ruhu hayalcidir. Nereye çekersen oraya gider. Aldırmaz, umursamaz tavırları vardır; ama aslında dünyayı en fazla umursayanlardır. Onlar içimizde bilgileri aktaranlardır. Yüzyıllardır gezginlerin yaşayışlarını çözmek zor olmuştur. Belli bir yerde kalamazlar; durmadan yer değiştirirler. İnsanların akıllarında hep bir soru olmuştur. Bir gezgin gerçekten bir yere bağlanabilir mi? Bu soruya yanıtımız artık ‘Evet!’ olacak. Svein Henrik Fjordfelt, yılların gezgini bize bu sorunun yanıtını değiştirmemizde yardımcı oldu. Kısa zaman önce Hogwarts’da Profesör kadrosunda yer almaya başlayan Fjordfelt gerçekten bir yere bağlanmış görünüyor.

  Roxélana Alodia Blaise ~ Beni kabul ettiğiniz için teşekkür ederim. Hogwarts'ın bu görkemli havası eminim herkesi etkiliyordur. Sizi nasıl etkiledi? Hogwarts'da Profesör mevikini kabul etme sebebiniz neydi?
  Svein Henrik Fjordfelt ~ Doğrusunu söylemek gerekirse bu havayı oldukça özlemişim. Öğrencilik yıllarımda da buraya âşıktım zaten. Dünyanın onca yerini gezip gördükten sonra buraya dönmek gerçek müthiş bir duygu. Bayan Justice ve Maquire'in -ki bana ulaşma yöntemleri gayet ilginçti. Gittiğim her yere çığırtkan yollamışlar ve bir tanesine denk geldim- yoğun çabaları sonucu öğretim yapmaya ikna oldum. Bir yere çakılı kalma düşüncesi bana uygun olmasa da bu muazzam yerde tecrübelerimi aktarmak müthiş olacak.
  Roxélana Alodia Blaise ~ Hogwarts'ın gerçekten büyüleyici olduğu aşikâr, hele ki sizin gibi eski bir gezgini bünyesine almayı başardığına göre. (Gülüşmeler) Dünyanın pek çok yerini gezdiğinizi söylediniz. Gezginliği özlediğinize eminim; ama insanın içini ısıtan belli bir yer olur. Gezileriniz süresince böyle bir yere rastladınız mı? Size göre Hogwarts'dan daha büyüleyici diyebileceğiniz bir yer var mıydı?
  Svein Henrik Fjordfelt ~ Hm... ( uzun uzadıya düşünür ) elbette var. Tibet'teki gizli büyücü tapınakları muhteşem. Ama okul olarak soruyorsanız Hogwarts gibisi asla yok. Ne Beuxbatons ne de başka herhangi bir okul Hogwarts'ın yanından bile geçemez.
  Roxélana Alodia Blaise ~ Gerçekten Hogwarts'a âşık olduğunuz belli oluyor. Peki, uzun sürenin ardından burada değişen hiçbir şey olmamış mı? Öğrenciliğinizden sonra on yıl boyunca görmediğinize eminim geldiğinizde şaşırdığınız bir yer veya durumla karşılaştınız mı?
  Svein Henrik Fjordfelt ~ Evet kesinlikle. En ilginç olansa aynı dönemde okuduğum kişilerin öğretim görevlisi olması çok ilginç. Mesela Nixon ikizlerini burada göreceğimi hiç sanmıyordum. Onlar dışında Bayan Justice da aynı dönemde okuduğum kişilerden. Sanırım bir kere aynı kompartımandaydık Hogwarts Ekspresi'nde. Tabi emin değilim bundan. Onun dışında yaşlı okul görevlileri doğal olarak yerlerini yenilere bırakmış. Bazı sınıflarda da büyük değişiklikler olmuş.
  Roxélana Alodia Blaise ~ Eski arkadaşlarla yeniden birleşmek güzel olmalı. Hogwarts'ın büyüsünü arttıranda sanırım bu arkadaşlıklardı. Profesör alımları çok değişik yapılıyor bu okulda. Ben Beauxbatons'da okumuştum. Oradaki Profesörler en az bir yıl Fransız Bakanlığı tarafından denetleniyordu. Sizce bu durum bir disiplinsizliğe yol açıyor mu? Ya da size göre hangi sistem daha iyi?
  Svein Henrik Fjordfelt ~ Şöyle bir bakıyorum da okuldaki profesörler işinin ehli insanlar gerçekten. Zaten şanslarına ya da durduk yere profesör olmuyorlar. Her biri kendi alanında kendini kanıtlamış kişiler. Beauxbatons'ta ki sistem de iyi tabii. Ama sanırım onlar bizdeki kaliteye yetişmek için bunu yapıyorlar. (gülüşmeler) Ah kızmayın şaka yapıyorum
  Roxélana Alodia Blaise ~ Kesinlikle kızmadım. (gülümseme) Sizin gibi şakacı biri eminim öğrenciler açısından oldukça seviliyordur. Ben Profesör'lerim gülsün diye taklalar atmaya razıydım. Size rastlamamam kötü olmuş. Bu şakacı ve sevecen tavrınız derslerde de devam ediyor mu? Yoksa derste mutlak bir ciddiyet mi hâkim oluyor?
  Svein Henrik Fjordfelt ~ Dersleri oldukça rahat bir havada işlediğimi söyleyebilirim. Bu zaten benim karakterimin bir yansıması. Öğrenciler sıkı derslerden ve sevmedikleri Profesör'ler tarafından yeterince bunaltılıyorlar. Ben de onlara ormanın temiz havası eşliğinde rahatlatıcı ve sinir gevşetici bir ders fırsatı veriyorum.
  Roxélana Alodia Blaise ~ Her öğrencinin dersinizde eğlendiği aşikâr o zaman. Peki, öğrencilerden çok sizinde eğlenmeniz önemli. Hogwarts'a gerçekten eviniz olarak gördüğünüze şüphe yok. Peki derler de sizin için bir o kadar büyüleyici mi?
  Svein Henrik Fjordfelt ~ Elbette. Bu okuldan kimler geldi kimler geçti. Her birinin burada yarattığı etkilere bakıp da büyülenmemek imkânsız. Binyıldır ayakta duran bir şatodan söz ediyoruz
  Roxélana Alodia Blaise ~ (Saate bakıyorum; gitme zamanı gelmiş.) Gerçekten büyüleyici. Yoğun zamanınızın değerli birkaç saatini bana ayırdığınız için teşekkür ederim. Hogwarts'ın büyüsünün hep üzerinizde olması dileğiyle. Sihirli günler.
  Svein Henrik Fjordfelt ~ Teşekkürler güzel bayan. Okulumuzu tekrar şereflendirmeniz dileğiyle.

  Oradan ayrıldığımda bir gezginin ne kadar bağlanabileceğiniz gördüm. Hayatının pek çok yerinde bağlanamadığı yerler olmuş; ama Hogwarts küçüklüğünden beri tüm büyücülerin evi olmuş. Sizinde eviniz olması dileğiyle.


  RoxBlaise.

_________________


#Welcome to the Hotel California
Such a lovely place
Such a lovely face
Plenty of room at the Hotel California
Any time of year, you can find it here


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
RoxBlaise ~ I.Sayı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Enteresan Sayılar
» online sayısını arttırmak hakkında
» Özel mesaj sayı sınırı
» tRendYy
» Bu verdiğim Resim kodunu istediğim şekilde nasıl koyabilirim?

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Verus Magia | Role Play Sitesi :: Basın/Yayın Ağı :: RoxBlaise-
Buraya geçin: