Verus Magia | Role Play Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yeni Yaşam...

2 posters
YazarMesaj
James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Rp Düzeyi : Düzenli, düzgün
Tarafı : Karanlık (c)
Kan Durumu : Safkan
Asa : Cesur Mücadele

Rp Yaşı : 20
Rp Sevgilisi : Yok. Olsun Mu?
Ruh Hali : Yeni Yaşam... Delibo10

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeSalı 23 Mart 2010, 19:11

Ahh. Aşk ve özgürlük şehri Fransa... Kimin aklına gelebilirdiki yolumun buraya düşeceği? Tabiki benim! Sessizce "Arc de triomphe de l'Étoile" nin yanından geçip şehrin içlerine doğru ilerledim.Etrafın mugglelarla dolu olması önemsizdi... Bu şehir huzur vericiydi.Aslında Mugglelar bile burada dost canlısı ve neşeliydi.Pazarın önünden geçerken bir muggle çocuğunun elma almaya parasının yetmediğini gördüm.Çocuk elmayı alıp fırladı ve manavda arkasından koşup çocuğu yakaladı.Çocuğu dövdüğünü gördüğümde hızla adamın önüne dikildim ve elini sanki parçalayacakmışçasına sıktım. "Bırakında ödemeyi ben yapayım" adam çocuğu bıraktı ve elmanın parasını ödeyip çocuğa birdaha yapmamasını söyleyip yürümeye devam ettim.Aslında benim durumumda ondan farksız sayılmazdı, eskiden yankesici olmamla beraber büyük soygunlara karışmış ve çıt çıkarmadan ortadan kaybolmuştum.Çocuğun yaptığı sadece ufak ve önemsiz bir işti.O Anıları hatırlamayı istemediğimden kafamı boşalttım ve Paris sokaklarında gezinmeye ve etrafı incelemeye başladım.
Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Rp Düzeyi : Muazzam
Asa : Esaretin Hükmü
Rp Sevgilisi : Kurtarabilir misin boğulduğum acılarımın arasından beni? Savaşabilir misin korkularımla? Lawliet?
Ruh Hali : Yeni Yaşam... Zehirl10

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeSalı 23 Mart 2010, 19:56

Burada;zenginliğin,şöhretin,ihtişam ve güzelliğin şehri Paris'te ne işim vardı ki benim? Destek olmadan ayakta bile duramıyordum doğru düzgün. Üstelik beni destekleyecek kimsem yoktu. Lanet bir geçmişim ve annemin tek armağanı vardı yanımda. Bunların hiçbiri de gerçek anlamda iyi şeyler değildi. Doğru ya,ben baştan kötü başlamıştım. Daha anne karnında tanışmıştım şuanki dostumla. Üstelik "eroin,yoksunluk krizi,altın vuruş" gibi kavramlar hayatıma tam olarak beş yaşındayken girmişti. Annem yoksunluk krizi geçirmiş ve ardından altın vuruşu yapmıştı. Daha adımı bile tam olarak söyleyemezken bu kelimeleri biliyordum.

Etrafa göz gezdirdiğimde buranın o muhteşem havasını kirletiyormuş gibi hissettim. Herşey ne kadar mükemmeldi! Oysa ben mükemmellik şöyle dursun daha iyi bile değildim. Hayatım,önünden geçtiğim simitçi çocuğun paltosundan farksızdı. Yamalarla ayakta durmaya çalışan... O kadar çok hata yapmıştım ve bunları düzeltmek için tek bir çaba bile harcamamıştım ki... Annemi benden alan eroinden nefret ediyordum daha hayat gerçek yüzünü göstermemişken. Ama onu kaybedişimin ardında gelen güçlüklere katlanamadığımda ve artık gerçek anlamda büyüdüğümde ben de kendimi onun kollarında bulmuştum. Tıpkı insanlar gibi,iki yüzlüydü o da. Başta elbette gülecekti yüzüme ama sonra intikamını alacaktı. Sonumu biliyordum. Altın vuruş yapıp herşeye son vereceğimi... Şuan için buna cesaret edebilir miyim gerçekten bilmiyordum ama zaman içinde ben de o belirsiz yoldaki yerimi alacaktım.

Bildiğim onca şeye rağmen hala bırakamıyordum onu. Daha önce bırakmış olmam bile bana cesaret vermiyordu. Yavaş ve tökezleyerek yürüyordum Paris'in güzellik kokan sokağında...
James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeSalı 23 Mart 2010, 22:11

Ahh havada gerçektende aşk kokusu vardı...

Çantama sıkıca sarıldım ve yüzümdeki küçük gülümsemeyle bilmediğim bir nedenden dolayı sağ sokağa saptım ve önüme tökezleyen bir kız çıktı...

İlerlerken yanından geçiyordum ki düşecek gibi oldu.Çevik bir hareketle kızı tuttum ve
"İyi misiniz?" dedim.Kıza Baktığımda eski sevgilim Luna'yı hatırladım ve elimden gelmeden yüzümü bir gülümseme kapladı. "Bir sorunun var gibi gözüküyor." "Yardım edebilirmiyim? " dedim ve kızı bırakıp kendime çeki düzen verdim.Kız bana bakıp gülümsedi.

Ahh Tabi Ya! Kız besbelli bağımlıydı.Biliyordum çünkü kuzenim iki yıl önce bağımlıydı.Kıza döndüm ve gülümsemem bir an suratımdan silindi."Sen bağımlısın." dedim ve kızında yüzündeki gülümseme kayboldu...
Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Rp Sevgilisi : Kurtarabilir misin boğulduğum acılarımın arasından beni? Savaşabilir misin korkularımla? Lawliet?

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 16:05

Ciddi anlamda ayakta duramıyordum. Tanrım,yine mi kriz? Oysa daha birkaç saat önce buluşmuştum onunla. Umarım sadece bıraktığı etkidir. Ölüme gittikçe daha çok yaklaştığımın farkına varıyordum git gide.

Kendi halimde,kendimi kaybetmiş demek daha doğru olur sanırım, yürüyordum. Aniden güçlü kollar beni sardı ve anılarımda yolculuğa çıktım. Aynı yer olmasa bile verdiği his aynıydı. Tıpkı onun kokusuydu... Anılarım birbirini kovalamaya başladığında beni saran kollarını başkasına doladığını,beni öpen dudaklarının o kızın teninde olduğunu ve bana söylediği sözleri ona söylediğini gördüm. Gözlerimin dolması gerekirdi ama bağışıklık kazanmıştım artık. Yaptığım küçük yolculuğun ardından beni bırakıp kendine çeki düzen veren çekici çocuğu gördüm. Hakkını vermek gerekirdi ki gerçekten çekiciydi ama bu beni ilgilendirmezdi değil mi? Aynı şekilde karşılaştığım bir başkasıyla yaşadıklarımdan sonra...

Ona istem dışı gülümserken bendeki sorunun farkına varmış gibi görünüyordu. Eğer öyleyse bu zamana kadar yanından geçtiğim herkes anlamıştı bile.
."Sen bağımlısın."dediğinde yüzümdeki gülümseme solmasına rağmen gözlerimi devirmemek için zor tuttum kendimi. Mümkün olduğunca güçlü durmaya çalışarak "Evet,bağımlıyım ama merak etme kriz falan geçirmiyorum." dedim. Sesim az da olsa kararlı çıkmıştı. Yani asla senin kollarında bayılmayacağım der gibiydim. Oysa biraz daha o şekilde durursam dediğimin aksine kollarında bayılacaktım. Lanet olsun! Burada olmamalı,bana eroini bırakmam için yardım etmemeli... Çünkü ben bu filmin sonunu biliyorum ve peri masalları gibi mutlu bitmiyor.

Bakışlarımı normale göre birkaç adım uzaklıktaki banka çevirdim. Ama o bank,bana göre oldukça uzaktaydı ve oraya gitmeye kalksam yolda yığılıp kalırdım,üstelik yardım eden çocuk peşimden gelirdi. Orada durmaya karar verip bakışlarımı ona çevirdim.

James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 16:19

Kızın kendine geldiğini gördüm ve bana "Evet,bağımlıyım ama merak etme kriz falan geçirmiyorum." bana yalan söylüyor gibi geldi.Ama sesi kararlı olduğundan bu düşünceyi aklımdan çıkardım.

Kızın banka baktığını gördüm ve kıza "İstersen oraya gitmene yardım edebilirim.İyi görünmüyorsun." dedim.Ne kadar aptalım! tabiki iyi görünmüyordu! Bağımlılığını sürdürmeye niyetli gibi görünüyordu ama aslında bu onun kendi düşüncesiydi.Kararlı bir kız olduğunu anladığımdan onu ikna etmeye çalışmanın boşa kürek çekmek olacağını anladım.

Biran kızla göz göze geldik ve gözleri "Yardım et!" der gibi bakıyordu.Kararsız kaldığımdan birşey diyemedim.Ama buna göz yumman olanaksızında ötesindeydi.Bağımlı olarak kalırsa yakında ölecek ve bu tanışma boşu boşuna olacaktı.Kızı ikna etmeye kararlı olduğumu belirtmek için onun tam gözlerinin içine bakmaya başladım.
Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 16:33

Bakışları, banka kayan gözlerimi yakalamıştı. "İstersen oraya gitmene yardım edebilirim.İyi görünmüyorsun." Yardım mı? Bana yardım etmesine izin veremezdim. Çünkü sonrası gelecekti eminim. Üstelik sonum belliydi benim ve sonuna kadar gideceğime emindim. Ne yaparsam yapayım eroin bana son vuruşu yaptıracaktı. Ölümüm de onun elinden olacaktı. Gerçek anlamda yüzüne baktığımda beni o banka götürmeye kararlıydı tıpkı benim yardımı konusundaki kararlılığım gibi.

Konuşmakta güçlük çekiyordum çünkü kriz gelmek üzereydi. Çoktan başım dönmeye başlamıştı bile. Derin bir nefesle birlikte "Yardımına ihtiyacım yok." demeyi başarabildim. Oysa her halimle yardıma ne kadar ihtiyacım olduğunu anlatıyordum. Sarı saçlarım önüme düştüğünde boğuluyormuş gibi hissettim. İşte yine başlıyorduk. Bu sefer baş rol oyuncusunda küçük bir değişiklik olmuştu o kadar. Ne kadar da zalimdi şu hayat? Elimi alnıma götürdüğümde terlemeye başladığımı fark ettim. Biraz sonra da titremeye ve eroin diye yalvarmaya başlayacaktım. Boşta duran elimle kolundan tuttum. Aslında buna zorundaydım çünkü düşmem an meselesiydi. Bakışlarımı bakışlarına çevirdim ve "Çantamda acil durumlar için sakladığım toz var. Bunu insanlardan uzak bir..." demeye çalıştım ama cümlenin ortasında tekrar nefes almam gerekti ve o nefes gözlerimin kararmasına yetti. Bayılmamıştım çünkü bilincim yerindeydi. Ama önümü göremiyordum. Elini çabuk tutsa iyi olurdu. Tanrım,umarım nasıl yapılacağını biliyordur...
James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 16:56

"Yardımına ihtiyacım yok." demişti ama ben ona yardım etmeye niyetliydim.Kızın eroinden kurtulmak istediği şimdi daha net anlaşılıyordu.

Kız elini anlına götürdü ve terlediğini fark ettim."Krize giriyorsun.Belirtiler başladı." dedim ve dediğim an kız hızla nefes alıp vererek "
Çantamda acil durumlar için sakladığım toz var. Bunu insanlardan uzak bir..." dedi ve devamını getiremeden kollarımda bayıldı.Ahh hatırla,hatırla! Kuzenimin nasıl yaptığını birkaç kez görmüştüm.Çantasındaki Tozu aldım... Şırınga! Şırıngada olmalıydı.Çantayı aradım ve şırıngayıda buldum.Kızı kaldırıp kucağımda taşıyarak dikkat çekmeyen biryerde oturttum.

Çantamdan su şişesnide çıkarttım ve tozu şırıngaya döktüm.Ardından suyu açıp su ilave ettim.Kızın kolunu açtım ve damarını buldum.Tozu enjekte ettim ve kızın tekrar kalkmasını bekledim...
Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 17:10

Sona gelmiştim. Gözlerim kapandı ve kollarına bayıldım. Herşey aynıydı işte. Başa dönmüştüm sonda olmayı umarken. Çok geçmeden o tanıdık duyguyla karşılaştım. Başarmıştı! Cidden bunu yapabileceğine inanmıyordum. Titremelerim geçip kendime geldiğimde insanlardan uzak bir yerdeydik. Gözlerim sarı saçlarına takıldığında kendimi onun yanında sandım ama değildim işte. Beni unuttuğundan beri aylar geçmişti oysa.

Yavaş yavaş kendimi daha iyi hissederken "Teşekkür ederim." dedim ve oturur-yatar pozisyonda durduğum bankta doğruldum. Gitmeliydim buradan yoksa başlayacaktı o kötü alışkanlık konuşmaları. Kim biliyordu ki onunla kardeş gibi olduğumu? Artık ayrılamayacağımı...

Ellerimi bankın kenarına koydum ve kalkmaya çalıştım ama anlaşılan o ki ayakta duracak kadar güçlenmemiştim.
James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 17:17

"Teşekkür ederim." dedi kız zarifçe."Ah önemli değil" dedim gülümseyerek.Konuşmadan bıkmış bir tavırla ayağa kalkmaya çalştı ama kalkamadı.

"Daha yeni çıktın krizden.Nereye gidiyorsun?" dedim ve kız bana bakmaya başladı."Ayrıca şu bağımlılığındanda kurtulman gerek. Herzaman ben veya başka biri yanında olamaya bilir ve sonunu... sonunu biliyorsun işte" dedim.Söyleyememiştim çünkü aklıma kuzenim ve onun sonu geldi.

Gülümsemem tekrar yüzümden silinmişti.Su şişesini uzatarak "Bunu içmelisin.Şuan hiçbiryere gidecek halinde yok. Biraz dinlen." dedim ve kızın bunu onaylayacağını düşündüm.Kıza her bakışımda aklıma eski sevgilim geliyordu.Aslında bu his kötüde değildi.Tatlı ve cesaretli bir kızdı.Kendine iyi baktığı ve bakabileceği her halindende belliydi.
Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 17:34

Ben kalkmak için uğraşırken o çok sevdiğim (!) konuşmalardan biri başladı. Üstelik herkes gibi acımasızca sonunu getirmedi. Ölecektim herkes gibi. Sadece benimki erken ve benim yüzümden olacaktı ama sonuç aynı değil miydi?

Elinde tuttuğu suyu bana verdiğinde onun bende işe yaramayacağını söylemek istedim. Tabi eğer o suyun içinde ihtiyacım olan tek şey yoksa...Ama yinede o suya uzandım ve içtim. Bir işe yaramasa da içimdeki yangını söndürmeyi başarabilmiş olabilirdi. Orada öylece otururken tanışmamız gerektiğini düşünmeye başlamıştım. "Hadi ama,en son diğeriyle de tanışıyordun." İç sesimde nefret ediyordum. Tanrım neden bu kadar ukala ve sinir bozucuydu ki? Sadece tanışacaktım ve bu olay da burada bitecekti.

İçimdeki çatışmaya aldırmayarak "Tanışmalıyım sanırım. Ben Yvonne Sleet Norabel. Sleet diyebilirsin ya da Yvonne." dedim saçmaladığımı fark ederek. Gözlerimi devirip kaldığım yerden devam ettim. "Ne istersen de." Arada bir saçmalardım ancak bu kadarını hiç yapmamıştım. Benim çok fazla saçmalayacak kadar özgürlüğüm olmamıştı çünkü. Bakışlarımı ondan ayırıp boş sokağa baktım. Eski ve huzurlu bir ortamdı. Kendimi,bu ortama uymayan tek şey olarak tanımlayabilirdim sanırım. Saçlarım terden yüzüme yapışmıştı ve dozun düşüklüğü uçmamı sağlamamıştı. Bu nedenle de acı çeker gibi bir halim vardı. Oysa benim aksime o, yardımsever ve hoşgörülü görünüyordu. Yavaş yavaş fark ettiğim kadarıyla eroinle ilgili kötü bir anısı da vardı. Çünkü bana bırakmamı söylerken gözleri gölgelenmişti. Acaba bir zamanlar benim olduğum gibi miydi?
James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 17:42

"Tanışmalıyım sanırım. Ben Yvonne Sleet Norabel. Sleet diyebilirsin ya da Yvonne." dedi ve ardından "Ne istersen de." dedi.

Son dediğine aldırmadan "Benim adımda James,James Ruby Black.Tanıştığımıza memnun oldum Yvonne" dedim içimden gelen bir gülümsemeyle.

Sonra Gözlerini Boş sokağa çevirdi ve ortamı neşelendirmek için "Ah benden sıkıldın değil mi? " dedim gülerek.Gülmekten çok bir kahkaha gibiydi.İçimden bir ses iyi anlaşacağımızı söylüyordu.

"Neden bu pis maddeye bağımlı oldun veya neden kullanmaya başladın? " dedim.Bu konuşmalardan sıkıldığını biliyordum ama yinede onu bir bağımlı olarak bırakamazdım.Kızın bıkkınlığı her halinden belliydi ama ben yinede düşüncelerimi değiştirmedim.

Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimePerş. 25 Mart 2010, 18:58

Benim uzaklara dalışımı ondan sıkıldığım olarak yorumlamıştı oysa ben her zaman dalar giderdim öyle. Kahkahalarına küçük bir gülücükle eşlik ederken uzun zamandır beklediği soru geldi. Sorgu vakti! Yerimde yan döndüm ve sorusunu cevaplamaya başladım. Aslında herşeyi en baştan anlatmayı planlamıyordum ama sözcükler dudaklarımdan dökülmüştü bile. "Aslında onunla daha doğmamışken karşılaştım. Bir nevi kardeşim gibi oldu. Hiç kimseyi tanımazken onu tanımıştım. Birkaç sene sonra da annemi altın vuruşla kaybettim. Bütün suç onundu ve o zamanlar ondan nefret ettim. Ancak annesizlik ve ardından kaybettiğim babamla birlikte hayatın zorluklarına göğüs germek zorlaştı. İşte o zaman da yanımda olan tek şeye sarıldım. Bundan birkaç önceye kadar temizdim ama bazı gerçek nedenlerim vardı tekrar başlamak için." Sözlerimi tamamladığımda gözlerim dolmuştu ama ağlamayacak kadar sinirlenmiştim de.

Tepkisini tahmin edebiliyordum. Buna gerek yoktu tarzı cümlelere alışıktım. Oysa bu sadece dışardan bir yorumdu. İçimde yaşadıklarımı ne ben başkasına anlatabilirdim ne de onlar anlayabilirlerdi. Sığınacak bir yer aradığımda yanımda olan tek şeye sığınmam suç muydu yani? Bu, beni ölüme götürecek bile olsa... En azından yarı yolda bırakmayacaktı beni. Sonuna kadar yanımda olacaktı.
James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimePerş. 25 Mart 2010, 19:29

Kız bana dönerek nasıl bağıml olduğunu anlatmaya başladı...

"Aslında onunla
daha doğmamışken karşılaştım. Bir nevi kardeşim gibi oldu. Hiç kimseyi
tanımazken onu tanımıştım. Birkaç sene sonra da annemi altın vuruşla
kaybettim. Bütün suç onundu ve o zamanlar ondan nefret ettim. Ancak
annesizlik ve ardından kaybettiğim babamla birlikte hayatın
zorluklarına göğüs germek zorlaştı. İşte o zaman da yanımda olan tek
şeye sarıldım. Bundan birkaç önceye kadar temizdim ama bazı gerçek
nedenlerim vardı tekrar başlamak için."
dedi. Kız sözlerini tamamladığında gözleri doldu fakat kendini tuttu. Sinirlendiği gözlerinden belliydi.Teselli etmek için çok klasik laflar kullanacağımdan büyük ihtimalle bana patlayacaktı.
"Aslında kendini teselli etmek için buna başlamana gerek yoktu" dedim ve kızın ne cevap vereceğini merak ederek kıza döndüm.

Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeCuma 26 Mart 2010, 19:31

"Aslında kendini teselli etmek için buna başlamana gerek yoktu" Tamam,alışkın olabilirdim bu tür şeylere ama yine de bu, hayatıma karışmalarından hoşlandığım anlamına gelmiyordu. Delici bakışlarımı yüzüne çevirdiğimde gözlerinde gerçekten endişelendiğini gördüm. Tanrım,daha beş dakika öncesine kadar adımı bilmiyordu. Sakinleşmeye çalışsam da bunu başaramadığımı fark ettim ve onu daha fazla bekletmemek için "Tabi ya mükemmel dostluklarım ve mükemmel aile ilişkim vardı. Ne diye eroine sığındım bende bilmiyorum." dedim gözlerimi devirerek. Ne arkadaşım ne de ailem vardı ve hala bana neden diye sorabiliyorlardı. Ah, kendimi öldürmeye bu kadar meraklı olduğumu mu sanıyorsunuz acaba?

Farkında olmadan ellerimi sıkmışım çünkü artık hissesizleşmişlerdi. Parmaklarımı gevşetmek istedim ama yapamadım. Vücudum, beynime meydan okuyordu. Elim acımaya başladığında parmaklarımı az da olsa geveşttim ve içine baktım. Her zamanki kızarıklar dışında tırnaklarımın izi vardı. İzlerin geçmesi için sol elimle ovarken hiçbir şeyin değişmediğini gördüm. Acaba fiziksel acıların herhangi biri ruhsal acıdan fazla mıdır? Şu an yaşadığım duygusal depremi geçirebilecek bir fiziksel acı var mı? Eğer varsa seve seve katlanabilirdim. Bir yanım bağımlı olduğum tozdan delicesine kurtulmak isterken diğer yanım ona sımsıkı tutunmuştu. O olmazsa yaşamayacaktı o yanım. Üstelik sanırım en büyük kısmımdı bunu yapan. Ruhum!

Bakışlarımı tekrar boş sokağa çevirirken bedenim beni önce terk etmezse ruhumun gideceğine emindim. Tıpkı bu boş sokak gibi sessiz ve terk edilmiş olacaktım. Yüreğimin kenarından bile geçemeyecekti kimse çünkü bir yüreğim olmayacaktı. Oysa şimdi bana yük gibi gelse de bir yüreğimin olmasına mutluydum. Acaba ondan kurtulsam kuş gibi hafifler miydim?
James Ruby Black
Gezgin
Gezgin
James Ruby Black

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeCuma 26 Mart 2010, 20:29

Kız gözlerini devirerek "Tabi ya mükemmel dostluklarım ve mükemmel aile ilişkim vardı. Ne diye eroine sığındım bende bilmiyorum."

Kız gözlerini devirdiği için şüphelenmedim diyemem.Kız gözlerini benden tekrar kaçırarak boş sokağa bakmaya başladı. "O boş sokakta ne var?" dedim kıza.Tabikide saçmalamıştım ve kız cevap vermeden ellerine baktı ve oynatmaya çalıştı.Hemen kuzenimden tecrübe edindiğimden hissezsizleştiğini tahmin ettim ve kıza bakıp soğukkanlılıkla "Seni hastaneye götürmeliyiz." dedim ve kızın elinden tutup ona baktım.Kızın yüzüde beyazlaşmaya başladı.Kızı kaldırıp boş sokağa doğru hızla ilerledik.
Yvonne Sleet Norabel
Gezgin
Gezgin
Yvonne Sleet Norabel

Yeni Yaşam... Empty
MesajKonu: Geri: Yeni Yaşam...   Yeni Yaşam... Icon_minitimeC.tesi 27 Mart 2010, 20:05

Hiç beklemiyordum kolumdan tutup hastaneye sürüklemesini. Bu nedenle de boş bulunup banktan kalkmama neden olmuştu. Başta başım dönse de yavaş yavaş alıştım ayakta durmaya. Beni boş sokağa doğru yürütürken kolumdan tuttuğu için şanslı sayılırdım. Çünkü, yürüyemeyeceğim kadar hızlı ilerliyorduk. Sonunda şoku atlatıp kolumu var gücümle çektim. Kendini ne sanıyordu ki? Kolumu ondan kurtardığımda benden birkaç adım öndeydi. Yerimden kımıldamadan bağırmaya başladığımda etrafta kimsenin olmamasına sevinmiştim. "Ne yaptığını sanıyorsun gerçekten de? Hastaneye gittiğim anda beni oraya hapsedeceklerinin farkında değil misin? Eroinden kurtulmak istediğimi de nerden çıkardın? Tanrım, daha birkaç dakika önce tanıştık ve benim için endişelenmeye başladın. Eroinle olan derdin ne? Bırak yavaş yavaş ama acısız ölmeme izin ver. Benim yerime acılarımla savaşacak birine ihtiyacım var çünkü o kadar güçlü değilim." Gözlerimi, gözlerine sabitlemiştim. Birkaç saniye sonra söylediklerime pişman oldum. Aslında öyle düşünmeden konuşup, pişman olan tiplerden değildim ama bu sefer fazla ileri gittiğimi anladım. Sonuçta daha neler yaşadığını bilmiyordum. Gerçi bilsem bile beni hastaneye sürüklemesini hoş göremezdim.

Pişmanlığımın,benliğimin önüne geçmesine izin vermeyerek arkamı döndüm ve az önceki banka doğru yürümeye başladım. Biraz daha eroine ihtiyacım vardı ve torbacımı arayabilirdim. Ama ben, biraz önceki olaydan sonra güçlü olduğumu hissetmiştim. Belki de acılarımla savaşacak gücü bulabilirdim kendimde. Yardıma ihtiyaç duymadan... Neydi bu şimdi? Hayatta herkesi destekleyecek birileri her zaman olurdu. Ve biz de bu destekçilere ihtiyaç duyardık. Kiminin annesi kiminin babası kiminin de kardeşi dediği insanlar... Oysa ben bunların hiçbirine sahip değildim. Bana sadece daha çok para kazanmak için torbacım destek çıkardı. Bir de intikam almaya bayılan kardeşim eroin...

Yeni Yaşam...
1 sayfadaki 1 sayfası