AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Tesadüfen...

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Jasper José Morello
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
avatar

Mesaj Sayısı : 30
Yaş : 25
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Melez
Asa : Ebediyete Özlem
Rp Yaşı : 22
Patronus : Atmaca
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 20/01/10
Ruh Hali :

MesajKonu: Tesadüfen...   Perş. 28 Ocak 2010, 20:36

Roma'daki sıkıcı düğünün ardından nihayet bugün evine dönmüştü Jasper. Aptal mugglelar gibi araçlarla gitmeseler de ülkeden ülkeye gitmek yine de yorucu bir işti. Evine girer girmez üstünü değiştirip yatmıştı yatağına. Yattığında henüz güneş tepedeydi ancak kalktığında hava kararmıştı. Akşama kadar nasıl uyuduğunu kendisi de anlamamıştı. Yatağından uyuşukça kalkıp gerindi. Hantal hantal aynada kendisine baktı. Dağılan saçlarını düzeltti. Bütün akşamı o sıkan takım elbise içinde geçirdiğinden artık rahat birşeyler giymek istiyordu. Dolabına gidip üstüne birşeyler geçirdi ve aşağı indi. Saate bir göz attı, daha erkendi akşam için. Belki bir bara gidip biraz kafayı dağıtabilirdi. Dünkü boğucu akşamdan sonra kendisine en iyi gelecek şey buydu herhalde. Üstüne bir mont geçirip evden çıktı.

Diagon Yolu'nda boş bir sokakta belirdi az sonra. Geldiği anda yüzüne soğuk bir rüzgar çarptı. Her ne kadar yapısal olarak az üşüse de bu soğuk hissedilmeyecek gibi değildi. Montunu üşüyen yüzüne doğru kaldırdı biraz daha ve taş parkeli kaldırımlarda yürümeye başladı. Eskiden buralarda yürüyüp dükkanlara bakınmaktan çok zevk alırdı. Ancak büyüdükçe o isteğini kaybetmişti nedense. Sokaktaki tek ışıklı yerler barlardı ama bugün daha farklı yerlere gitmek istiyordu nedense. Bu yüzden Knockturn Yolu yazan tabeladan döndü. Burada rüzgar şiddetini biraz daha arttırmıştı. Ancak bu karanlık sokaklarda yürümeyi severdi. Hem akşam , karanlık hem de yalnızlık... En sevdiği şeylerden ikisiydi. Ayrıca küçüklükten beri karanlık nesnelere ve lanetlere olan ilgisinden dolayı buradaki dükkanları sık sık ziyaret ederdi. Yaklaşık 10 dakikalık yürüyüşten sonra kulaklarını ve burnunu hissetmemeye başlamıştı. Bu yüzden bildiği en yakın bara geldi.

Daha önce adını duymuştu ancak hiç girmemişti buraya. İlk kez gireceği barın kapısını itip açtı. İçeri girer girmez bir sıcaklık dalgası kapladı vücudunu ve tamamına yayıldı. Montunu yüzünden indirip etrafa bakındı. Tanıdık kimseyi göremeyince bara doğru ilerledi. Üstündekini çıkarıp arkası dönük bayan barmene seslendi.

"Pardon bakar mısınız acaba?" dedi yumuşak bir ses tonuyla.

Out:Anlaşmalı rpdir , yazmayın!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Morticia D. Doyle
Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
 Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 21
Yaş : 28
Nerden : İstanbul.
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Rp Yaşı : 22
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 22/12/09
Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Tesadüfen...   Perş. 28 Ocak 2010, 21:00

Bakanlık'ta çalışan bir arkadaşının çağırmasıyla gündüz vakti bakanlığa kadar gidip sevgi yumağı kızcağızın önemsiz dedikodularını dinlemek zorunda kaldığı sıkıcı günün ardından, tekrar bara gelip rahatlamak gibisi yoktu. Üstelik değerli tek bir bilgi bile edinememişti bütün çabalarına rağmen. Kızın derdi o kadar başından aşkındı ki.. Ve bütün bunlar Tish için o kadar solda sıfır konulardı ki.. Nihayet çabucak barda buldu kendini. Burayı emanet edebileceği yalnızca iki çalışanı vardı ama yine de barı konusunda çok hassastı ve kimseye bırakmak istemiyordu. Bu yüzden pek dışarı çıkmazdı. Zaten barda zaman çabuk geçiyordu. Gün içinde gelen giden bir ton değişik tip cadı/büyücü/vampir/ölüm yiyen/casus..

Her zamanki el alışkanlığıyla bezini omzuna atmış içki siparişlerini getiriyordu elinde. Kimseyi beklemediği ve kimse tarafından beklenmediği için rahatça oyalanıyordu. Buna rağmen kimse barın servisinden hoşnutsuz değildi. Sıkıyorsa olsunlar... Ama biraz dinlenmek iyi gelebilirdi. Son üç günün toplamında uyuduğu saat sayısı iki elin parmaklarını geçmezdi. Üst kata çıktı ve üzerindeki lacivert elbiseyle kendini yatağına atıverdi.

İçtiği içkiler etkilerini midesinde gösteriyorken, ve Tish bunu hiçbir şekilde fark etmiyorken kaç saat uyudu bilinmez. Ama uyandığında hava kararmıştı. Mayışık bir halde aşağı inerek yanında çalışan garsona bardan çekilmesini, masalarla ilgilenmesini istedi ve yine elbisesinin önündeki cebe tıkıştırdığı bezi eline alarak omzuna attı. İçki siparişlerini teker teker arka tarafta hazırlarken yeni kokteyller denemek isteyenler için farklı tatlar karıştırmayı ihmal etmiyordu. Bu onun tutkusuydu. Arkadan sesler geliyordu fakat direkt olarak ona yöneltilmiş olmasa da birinin çağrılması sonucu barmaid içgüdüsü(?) ile başını arkaya çevirdi ve uzun boylu bir büyücünün ona baktığını gördü.

İnsanları gözünden tanırdı Tish. Karşısında duran büyücünün hayatının biraz karışık, ama bir o kadar da basit ve olağan olduğu kanısına vardı. Önyargılarının onu yanılttığı nadir görülürdü. Bu yüzden genelde böyle davranırdı. Çünkü insanlar değişmezdi. Yüz ifadesinde en ufak değişiklik olmadan büyücüye doğru ilerledi.

' Nasıl yardımcı olabilirim? '

dedi "merhaba ben buranın sahibesiyim" tebessümüyle. İçki menüsü barın arkasındaki genişçe tabloda yazıyordu. İçkiler, isimlerinin yanında hareketli resimlerle sergileniyordu. Bu sahneye alışıktı. Eğer buraya ilk defa gelen birisiyse -ki Tish barda olmadığı zamanlar haricinde gelen gideni unutmazdı- ne içeceğini bilmezdi, bu yüzden menüye bakma gereği duyardı. Zira buraya daha önce gelmiş olan biri ne içeceğini zaten bilirdi, yeni tatlar denemek ya da Tish'ten bir kokteyl yaratmasını istemiyorsa. Büyücünün kararını beklerken elindeki kokteylleri barın üstüne koydu ve sol taraftaki cadının önüne kaydırdı.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jasper José Morello
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
avatar

Mesaj Sayısı : 30
Yaş : 25
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Melez
Asa : Ebediyete Özlem
Rp Yaşı : 22
Patronus : Atmaca
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 20/01/10
Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Tesadüfen...   Perş. 28 Ocak 2010, 21:48

Lacivert elbiseli kız dönüp önüne geldi. Gözleriyle içini okumak istercesine kısaca süzdü Jasper'ı. Bilirdi bu bakışları,birini anlamaya çalışmak için yapılan bakışlardı. Genelde uzun sürerdi bu süzmeler, tepeden tırnağa yani. Ancak bu kısa bakışından birşeyler hissedebildiği açıkça görünüyordu. Klasik bir barmaid havası ve sesiyle " Nasıl yardımcı olabilirim? " dedi manalı bir şekilde gülümseyerek. Gülümsemesinin anlamını tam olarak anlayamasa da hoşuna gitmişti Jasper'ın , bara ısınmıştı bir anda. Çünkü barlarda en çok dikkat ettiği oranın barmenleridir. Barmenini sevmediği yerlere gitmek de istemezdi genelde. Barmaid Jasper içeri girdiğinden beri hazırladığı içkiyi yanında oturan cadıya iterken o da arkadaki hoş ve bir o kadar içerikli menüye göz atmaya başladı. Ne alacağına karar verememişti tam olarak ama karşısındaki cevap bekleyen kızı sinirlendirmemek için kararını verdi hemen.

"Karar vermek biraz zor ama hmm... Ateş viskisi lütfen. Bu soğukta iyi gider değil mi?" dedi gülümseyerek. Kıza baktıkça sanki birine benzetiyordu. Eskiden tanıdığı biri olabilir miydi acaba? Vücudu barın sıcaklığıyla eski haline dönmeye başlamıştı. Hissetmediği kulakları,burnu ve elleri işlevlerini kazanmıştı yeniden. Ani ısınmanın verdiği mayışıklık da etkisini gösteriyordu şimdi. Bütün gün uyumasına rağmen uykusu gelmişti nedense. Ama içkisi gelince açılacağından emindi. Barmaid arkası dönük içkisini hazırlarken hala onun kim olduğunu düşünmekten kendi alamıyordu. Kendisine sorması gerekiyordu yoksa çatlardı heralde. Hafızasını zorlamaya başladı,kimdi bu kız?

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Morticia D. Doyle
Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
 Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 21
Yaş : 28
Nerden : İstanbul.
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Rp Yaşı : 22
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 22/12/09
Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Tesadüfen...   Cuma 29 Ocak 2010, 00:42

İçkileri yandaki kıza "attıktan" sonra omzundaki bezi alıp barın, yeni gelen büyücünün oturduğu kısmının yalapşap tozunu almaya koyuldu. O sırada adamdan yanıt geldi. Ateşviskisi.. Bu bara ilk defa geldiğini tamamıyla anlamıştı şimdi. Le Dahlia Noir'a gelenler ateşviskisinden fazlasını beklerlerdi. Yoksa buranın özelliği neydi ki?

' Ateşviskisi.. Hmm.. Daha önce içtiğin ateşviskilerine benzemeyeceğine seni temin ederim. '

dedi müşterilerinin geneline olan samimiyetiyle. Burası bardı. Lüks bir restoran değil. Gelen müşterilere "siz" diye hitap etmeyi bırakmıştı uzun zaman önce. Bar olması bir yana, her şeyden önce burası Tish'in eviydi. Burada yaşıyordu ne de olsa. Ve casus olmanın getirdiği de bir samimiyeti vardı. Ne kadar çok kişiyle aranı iyi tutarsan, o kadar çok bilgi edinirsin. Bilgi al, ama gerekmeyen kişilere asla verme. Ufak bir tebessümle birlikte arkasını dönüp ateşviskisinin içine bir takım şeyler karıştırmaya başladı. Bu sırada daha önce farkına varmadığı bir şey geldi aklına. Bu büyücüyü daha önce görmüş olabilir miydi? Aslında gördüğü yüzleri unutmamakla ilgili bir yeteneği olduğunu düşünürdü ama buraya gelmeden önceki geçmişini o kadar silmiş, belki de o kadar derinlere saklamıştı ki hatırlamakta güçlük çekiyordu. İşini yaparken gerekmedikçe asasını kullanmazdı. İçkilere, bardaklara dokunmayı, onları hissedip yaptığı karışımların kendisinin yarattığını hissetmeyi seviyordu. Böylece daha çok özümsüyordu yaptığı şeyi. Tekrar arkasını döndüğünde elinde tuttuğu kadehi büyücüye uzattı. Ona bir kez daha bakma fırsatını bulmuştu. Bir kez daha bakarsa hatırlayabileceğini umuyordu belki de. Büyücü elindeki kadehi ağzına götürüp de ilk yudumunu alırken Tish onun gözlerine bakıyordu. Beğenip beğenmediğini merak ediyordu. Her zaman yapardı. Övülmek hoşuna gidiyodu. Adamın yüz ifadesinden hoşuna gittiğini anladığında yüzünde gururlu bir gülümseme oluştu. Pek kalabalık değildi bar. Yapacak iş bulamayınca tekrar yeni gelen adama baktı.

' Buraya ilk defa geliyorsun herhalde? '

Kesin olduğuna önceden karar verdiği bir tahmin yürüttü. Elindeki bezi tekrar omzuna attı ve kollarını koyarak bara yaslandı. Yüzünde belli belirsiz bir gülümseme vardı. İnsanları fiziksel özelliklerine göre değerlendirmez ya da yargılamazdı, ama herkesi öyle kolay da beğenmezdi. Yine de karşısındaki adamı şöyle bir gözden geçirince, hem daha önce tanıyormuş gibi bir hisse kapıldı, hem de "fena değilmiş" diye düşünmekten kendini alamadı. Metamorfmagusluk özelliğini kontrol etmeye iki sene önce başlamıştı ama hala bazen kendi kontrolü dışında şekil değiştirebiliyordu. Bu özelliğini artık bara bir kaç gere gelmiş herkes az çok biliyordu çünkü fazla içince saçları turuncumsu bir renk alıyordu. O sırada da saçlarının kızıla ve gözlerinin maviye döndüğünün farkında değildi. Zaten bütün gün barda olunca içkinin de etkisiyle bazen böyle sapıttığı oluyordu yeteneğinin -ya da ucubeliğinin-.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jasper José Morello
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
avatar

Mesaj Sayısı : 30
Yaş : 25
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Melez
Asa : Ebediyete Özlem
Rp Yaşı : 22
Patronus : Atmaca
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 20/01/10
Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Tesadüfen...   Cuma 29 Ocak 2010, 01:45

Kıza sözlerini gülümseyerek söylemiş olmasına rağmen ateş viskisinden pek memnun kalmışa benzemiyordu. Suratındaki hem ciddi hem samimi hava biraz daha katılaşıp , bunu sıkıcı buluyormuş gibi bir havaya bürünmüştü. Ateş viskisinin değişik bir halini içeceğini düşünmesi , Jasper'a biraz daha mutluluk vermişti. Barmaid yine bezini omzuna atıp saçlarını havalandırarak geri döndü. İçkisi orda hazırlanırken hala Jasper'ın aklında bu tanıdık gelen yüz vardı. Nereden olabileceğini düşündü... Hogwarts, evet başka nerden olabilirdi ki? Ayrıca en kolay yol kendisine sormaktı ama nedense yine o aptal huyu,çekingenliği kendini göstermeye başlamıştı. Kız arkasını dönüp şık bardağın içindeki içkisini koydu önüne. İç de gör bakalım dercesine bakışların altında olduğunu hissedebiliyordu Jasper. Bardağı eline alıp yavaşça içmeye başladı. Gerçekten de normal ateş viskisinden farklıydı ancak farkın sebebinin ne olduğunu anlayamadı.

" Evet ilk gelişim, ve belirtmem gerek... Ne kattın bilmem ama hayatımda daha güzelini içmemiştim. " diyip geri kalanını da bir dikişte bitirdi. Zaten söylemese bile karşısındakinin ifadesinden bunu anladığı belliydi. İlk içişinde gözlerini yine delmek istercesine dikmişti çünkü Jasper'a. Normalde böyle durumlardan rahatsız olurdu ancak nedense bu sefer durumlar değişmişti. Zaten şu anda en çok merak ettiği ve istediği şey bu yüzün tanıdıklığının nerden geldiğiydi. Kafasında kurguladığı birşey mi yoksa gerçek miydi? Herhalde bunu sormadan öğrenemezdi. Mantığı da bunu söylüyordu ancak neden çekiniyordu ki. Aptal huylarından vazgeçmesi gerekiyordu artık. Derin bir nefes alıp hızlıca ve sesli bir şekilde dışarı verdi.

" Umm... Aslında seni gördüğümden beri kafama takılan birşey var ama sormanın biraz anlamsız olacağını düşünüyorum. Yani biraz münasebetsiz olabilir bağışla lütfen... Geldiğimden beri seni birine benzetiyorum ya da tanıyorum gibi bir his var içimde ama bir türlü çıkmadı hafızamın derinliklerinden. Adın nedir? Hogwarts'ta mıydın? " dedi utana sıkıla.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Morticia D. Doyle
Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
 Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 21
Yaş : 28
Nerden : İstanbul.
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Rp Yaşı : 22
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 22/12/09
Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Tesadüfen...   Cuma 29 Ocak 2010, 02:30

Yüzündeki gülümseme büyücünün iltifatı üzerine daha gururlu ve münasebetsiz bir hal almıştı. Kendine bu konuda o kadar güveniyordu ki tek bir müşterinin bile içkileri konusunda rahatsızlık duymasına tahammülü yoktu. Adamın söyledikleri üzerine tek kaşını kaldırdı ve alaylı bir şekilde yüzüne baktı.

' Umarım biraz daha oturursun. Daha güzelleri de var. '

Bir süre kendi saçının ve gözünün renginin değiştiğini fark etmedi. Ama arka taraftaki aynaya gözünü kaldırıp da bir bakınca anladı ve hemen kendini kontrol altına alıp eski haline döndü. Genç adamın bunu gözden kaçırmış olduğunu umarak tekrar ona doğru döndü. Halinden memnun bir şekilde içkisini yudumluyordu. Tish tekrar tezgaha dönüp kendi için en sevdiği kokteyllerinden birini hazırladı ve elinde kadehle yeniden bara dayandı. Bir süre yine süzdü adamı.. O sırada adam kafasını kaldırıp Tish'e baktı. Hislerinde yanılmadığını anladı o an Tish. Karşısındaki kişi de onu bir yerden çıkartıyordu ama yanılmıştı. Hogwarts'ta okumamıştı ki Tish. Beauxbattons mezunuydu. İkisinin de birbirini bir yerden hatırlıyor olmaları ama adamın bu şekilde yanlış hatırlaması Tish'in moralini bozmuştu. Tahmininden emin olmadan sormaması gerektiğini düşünüyordu. Ama bu Tish'in belleğini kuvvetlendirmişti ve kendini biraz zorlayarak da olsa karşısındakinin kim olduğunu anlamıştı.

Arkasını dönüp kafasına diktiği kadehi tezgaha götürdü. Adama tekrar bakmadan hızlı adımlarla merdivenlere doğru yöneldi. Çatı katındaki odasına girip etrafına bakındı. Sandığı bir yere saklamış olacaktı. Odanın içini karıştırarak sonunda sandığı buldu ve cebindeki asasını çıkararak büyülü sözcükleri söyledi. Asasını salladı ve sandığın kilidini açtı. Küçük sandığın içine sakladığı o kadar çok anısı vardı ki.. İngiltere'ye gelmeden önceki bütün hayatı bu sandığın içindeydi. Sonunda o resmi çıkardı ve üzerindeki tozları üfleyerek temizledi. Hareketli resimde o kadar mutlu görünüyorlardı ki ikisi. Jasper ve Morticia. Hayatında ilk defa gördüğü ve bir daha hiçbir zaman göremediği Jasper.. Gölün kenarında çimlere oturmuş asalarından ışıklar saçıyorlardı. Babasının ölümüyle onu daha çok arar olmuştu hayatında sanki. Babasını, hayatındaki tek erkeği kaybettikten sonra göldeki o mutluluğu bir daha yaşamamıştı. Peki neden hiç geri dönmemişti Jasper? Ertesi gün, daha sonraki günler hep onu gölde oturdukları yerde beklemişti. Bir süre sonra beklemekten vazgeçmişti. Ve o, şimdi aşağıda elinde içkisini yudumluyordu. Onu görmek istediğinden emin değildi. Ama o gidene kadar da burada bekleyemezdi. Bu yüzden derin bir nefes aldı, resmi cebine koydu ve sakin görünmeye çalışarak ifadesiz bir yüzle merdivenlerden indi. Ona sinirliydi. Ona gittiği günden beri sinirliydi. Barın arkasına gitti ve öfkesini bastırıp meşgulmüş gibi davranarak ve göz göze gelmekten kaçınarak konuştu.

' Başka bir isteğin? '

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Jasper José Morello
Lanet Kırıcı
Lanet Kırıcı
avatar

Mesaj Sayısı : 30
Yaş : 25
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Tarafı : Karanlık
Kan Durumu : Melez
Asa : Ebediyete Özlem
Rp Yaşı : 22
Patronus : Atmaca
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 20/01/10
Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Tesadüfen...   Cuma 29 Ocak 2010, 11:54

Bu da neydi şimdi? Zaten zar zor kendini toparlayıp sormuştu bu soruyu. Şimdi de cevap alamamıştı. Gerçekten koymuştu bu durum Jasper'a. İçkisini övdükten sonra, kızın yüzünde güller açmıştı ancak bu soruyla beraber sanki silinmişti. Sanki o da aynı şeyleri paylaşıyormuş gibi bir his geldi içine. Kızın cevap vermemesi bir yana hiç takmadan arkasını dönüp kendine içki hazırlaması sinirlendirdi Jasper'ı. Ayrıca kızın vücudunda olan değişikliklerin farkına varmıştı ikinci kez. Aynı durumu kendi de yaşadığından tanıdık bir manzaraydı. Gülümsedi kendi kendine, çok sık rastlanmayan bir durumdu ve ilk kez geldiği barda kendi gibi biriyle konuşuyordu. Az önceki olaydan sonra kendisinin de sinirinden saçlarının renginin engel olamadan değiştiğini hissedebiliyordu. Hemen normal haline çevirdi kız görmeden. Kız hazırladığı içkisini içip rahatladıktan sonra belki ona dönüp cevap verir diye umuyordu ama tam tersine hiç suratına bile bakmadan elindeki bardağı bara bırakıp barın yanındaki merdivenlere yöneldi.

Gürültülü bir şekilde merdivenlerden çıkıp gitti. Herhalde kendisini burada bırakmamıştı , böyle umuyordu , ummaktan başka çaresi de yoktu. Başka bir içki de almadığından boşluk hissetti bir an. Etrafına bakındı yine, onları izleyen de yoktu. Ne diye cevap vermeden çıkmıştı ki pat diye yukarı. Kafasında düşünceler hızla geçip gidiyordu. Şimdi yine aklını kurcalayan o soru geldi, kimdi bu kız? Kafası artık patlayacaktı bunu düşünmekten. Zaten cevap da vermemişti. Nihayet merdivenlerden gelen ayak sesleri , cevapların geldiğini gösteriyordu. Kızın suratındaki gülümsemeden iz kalmamış, hışımla bara girdi yine. Sert bir sesle ne istediğini sorarken gözlerine bakmıyordu artık. Ne olmuştu ki şimdi?

" Sen de benim gibisin öyle değil mi? Saçının ilk geldiğimdeki rengiyle arada değişmesinden gayet belli oluyor özelliğin. Kontrol edilememesi kötü bir durum biliyorum... " dedi fısıldayarak ve normal sesiyle devam etti. "Daha sert herhangi birşeye hayır demem. Ayrıca az önceki sorumun cevabını da istiyorum mümkünse..." dedi her zamanki gibi gülümseyerek. Sinirlense bile gülümserdi Jasper, huyu böyleydi. Ama yine de son kelimeleri sertçe söylemeyi ihmal etmemişti.


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Morticia D. Doyle
Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
 Le Dahlia Noir Bar Sahibesi
avatar

Mesaj Sayısı : 21
Yaş : 28
Nerden : İstanbul.
Rp Düzeyi : Çığır açan, akla zarar!
Rp Yaşı : 22
Özel Yetenek : Metamorfmagus
Kayıt Tarihi : 22/12/09
Ruh Hali :

MesajKonu: Geri: Tesadüfen...   Cuma 05 Şub. 2010, 19:16

Aşağı inip de büyücüye başka bir şey isteyip istemediğini sorduğunda kafası onun ya da başka birinin vereceği herhangi bir siparişte değildi hiçbir şekilde. Kafasını kurcalayan tek şey cebine koyarak aşağı getirdiği resimdi. Yıllar sonra, unutmuşken ve katiyen hatırlamak gibi bir niyeti yokken karşısına bu şekilde çıkmasını umduğu son kişi Jasper'dı. Tek umudu, Jasper'ın Tish'i tanımamasıydı. Böylece sıradan bir müşteri gibi gelip, içip, sarhoş sarhoş evine dönmesin izleyecekti Tish. Zaman kazanmak için adamın bitirdiği kadehi eline aldı ve tezgah tarafına dönüp kadehi musluğa atarak yeni bir bardağa yeni bir karışım hazırlamaya başladı. Bu sırada Jasper'ın sesini duyuyordu ensesinin arkasından. Onun gibiydi, evet. Jasper'ın metamorfmagus olduğunu biliyordu, kendi gözleriyle keşfetmişti bunu. Ama o zamanlar henüz Morticia'nın bu özelliği belli değildi. Kontrol etmek bazen elinde olmasa da alışmıştı zamanla bu duruma Tish ve şikayetçi sayılmazdı. Yaptığı kokteylleri eline alıp istemeyerek de olsa yüz yüze gelmek zorunda kaldığı Jasper'a döndü.

' Al. Kendime de aynısından yaptım. Dikkat et biraz ağır gelebilr. '

Jasper'ın açmaya çalıştığı konudan elinden geldiğince kaçmaya çalışıyordu. Ama Jasper'ın yüzünde meraklı ve cevap isteyen bakışı gördükten sonra cevap vermek zorunda olduğunu fark etti.

' Ee.. Muhtemelen biriyle karıştırmışsındır. Ben Morticia. İnsanlar bana Tish derler genelde.. '

Eskiden Dahlia ismini kullanıyordu bu yüzden bu ismi hatırlamayacağını umuyordu Jasper'ın. Onunla geçirdiği zamanı mümkün olduğunca aklından çıkarmaya çalışıyordu. Onu çok özlemişti ama ona bir o kadar da öfkeliydi. O da babası gibi gitmiş, bir daha da geri dönmemişti ve şimdi karşılıklı içkilerini yudumluyorlardı..

Aradan bayağı zaman geçmiş, Tish diğer müşterilerle ilgilenme bahanesiyle ondan uzaklaşmıştı ama Jasper gitmek bilmiyordu. Neredeyse sabah olacaktı ve barda yalnızca iki üç müşteri kalmıştı. Ama Jasper peşini bırakacak gibi durmuyordu bu konunun.

' Jasper, dinle. İçkini bitirdikten sonra burdan gitsen iyi olacak. '


Normalde kabalık etmek istemezdi, ama lafını da esirgemezdi hiçbir zaman. Bu adamın gidecek yeri, yapacak işi, evde bekleyeni yok muydu? Ailesi, çoluk çocuğu, sevgilisi yok muydu? Bu saatte burada başıboş sarhoşlardan başka kimse kalmazdı, hatta onlar bile gitmişlerdi. Barda çalışanları da azat edip evlerine yollamıştı Morticia. O nasıl olsa burada yaşıyordu.. Bunları düşünürken ona ismiyle hitap ettiğini fark etti. İkisi de bayağı içmişti. Tish alışık olsa bile -neticede her gün buradaydı ve sabahtan akşama kadar içki içmeye aşinaydı- o bile fazla kaçırmıştı bu gece. Jasper'ın ona kendini tanıtıp tanıtmadığını hatırlamaya çalıştı. Sonuçta Jasper, kendini tanıtmadığı birinin ona ismiyle hitap ettiğini duyunca adını nerden bildiğini merak edecekti. Karanlık barda yalnız kalmışlardı ve Tish kendini oldukça gergin hissediyordu. Jasper'ı yanında istiyordu, bir yandan da bir an önce gitmesini istiyordu..


Out: off kusura bakma bayağı ektim seni yazamadım unutmuşum siteyi. üzgünüm :/

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Tesadüfen...
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Verus Magia | Role Play Sitesi :: İngiltere :: ¨Le Dahlia Noir Bar -
Buraya geçin: