Verus Magia | Role Play Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Deity Lymphos -Bàr-

3 posters
YazarMesaj
Liliane Nly Favreaux
Café L' Endroha Sahibesi
Café L' Endroha Sahibesi
Liliane Nly Favreaux

Rp Düzeyi : Harikulade
Tarafı : Çelişkili, fakat O isterse...
Kan Durumu : Safkan
Asa : Cazibenin Çekimi
Rp Yaşı : Yirmi Sekiz
Rp Sevgilisi : Unuttum, yıktım koyduğum tüm tabuları. Farketmedi. O, bana fazla uzak...
Ruh Hali : Deity Lymphos -Bàr- Kustah10

Deity Lymphos -Bàr- Empty
MesajKonu: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeSalı 29 Ara. 2009, 18:42

Deity Lymphos -Bàr- 3906

Deity Lymphos, Endroha' nın karanlık yüzüdür.

Yalnızca gökyüzü tonlarının kullanıldığı kattan,
zemin kata indikçe görürsünüz.
Endroha' nın tüm zemin katını hakimiyeti altına almış,
özellikle henüz reşit olmuş büyücüleri ağırlayan bir mekandır burası.
Şüphesiz; sahibenin babasından kalan karanlık yüzü burada belli etmiştir kendini.
Saat 21.3o itibariyle açılan bu bar, üst kısmın aksine
Sonbaharın pastel renklerinin en şatafatlı halidir.
Saf Fransız içkilerinin en güzelini barındırır,
Belki de küçük yuvarlak masada oynanan bir oyundur hepsi.
Yalnızca bir kaç galleon ve bir kaç pul gerekli...

Eğer istiyorsanız şuh bir içki;
Lymphos' ta tek şık yeterli.
Damon P. Goldwine
Muggle *lütfen bir rütbeye başvuru yapınız*

Tarafı : Aydınlık.
Rp Yaşı : 24
Rp Sevgilisi : Evleniyorum yahu ne sevgilisi.

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 14:59

Havanın kararmasından beş saate yakın zaman geçmişti. Caddeler bir sürü muggle'larla doluydu. Kimisi eğlence için meakan arıyor, evine gitmeye çalışıyor ya da öylece amaçsızca dolaşıyordu. Büyük kapıdan girerken barın giriş bölümündeki tavanda yere uzanan avizeye göz attım. Fakat ışık gözümü aldığından gözlerimi tekrar yere diktim. Henüz girişte böyle ışık varsa içeriyi gerçekten merak etmiştim. Merdivenleri geride bıraktık ve karşımıza büyükçe bir mekan çıktı. Sakin görünüyordu. Daha yeni kalabalıklaşmaya başlıyor gibiydi. Bara doğru ilerledim. Yüksekçe bir tabureye oturdum ve Tiffany'nin de oturmasını bekledim. Garsona dönüp "İki viski." dedim. Başlangıç için iyi olacağını düşünüyordum. Giydiğim takım elbisenin yakalarını düzeltirken Tiffany'yi süzdüm her zamanki gibi harika görünüyordu. Bakımlılıktan ödün vermeyen kadınlardan hoşlanırdım. Bana annemi hatırlattı düşündüklerim. Ne olursa olsun kendini hiç koyvermemişti. Hep en iyisi olmaya çalışmış, hayatı hep kontrol altında tutmuştu. Babam ile boşanmaları bile onu çökertmeye yetmemişti. Tiffany'ye döndüm ve "Burayı sevmişsindir umarım. Beğeneceğini düşündüğüm için buraya gelmeyi tercih ettim." dedim.
Tiffany Maquire
Okul Müdiresi & Admin
 Okul Müdiresi & Admin
Tiffany Maquire

Tarafı : Aydınlık
Asa : Güç Tohumu
Rp Yaşı : 26
Patronus : Deniz Kızı
Rp Sevgilisi : Bu gün!
Hayır.
Sadece dün,
Belki de yarın.
Özel Yetenek : Animagus * Baykuş - Zihinfendar
Ruh Hali : Deity Lymphos -Bàr- Keyifl10

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 15:16

Tiffany omuz silkti. Bu aralar nereye giderse gitsin bu durumdan mutlu olacaktı açıkçası. Okuldaki karmaşadan öyle uzak durmaya çalışıyordu ki... Hafif bir şekilde gülümsemeye çalıştı. Vicente ona doğru bakıyordu ve Tiffany de onu üzmek istememişti galiba. "Off.. Tanrım.. Ne yapıyorum ben böyle?" diye geçirdi içinden. Vicente yılbaşında gönderdiği hediye ile birlikte sormuştu biryerlere gitmeyi. O sırada ne kadar mahçup olduğunu bir kendisi bir de Tanrı biliyordu ya. Kendisi onun için birşey almamış olmasına karşın büyücünün son derece kibar bir paket içerisinde gönderdiği kolye şu an boynunda duruyordu. Mavi taşlar ile süslenmiş bir melek kolyesiydi bu. Küçük ve Tiffany'e göre sevimliydi. Mavi renkte olmasının Ravenclaw ile ilgili olduğunu düşünmüştü. O da bir kutu çikolatayı göndermişti yılbaşı için. O sırada aklına başka birşey gelemişti ki. Kibar olmaya çalışıyordu. Fakat utancından kıpkırmızı yününü hatırladı da Tiffany büyücüye doğru bakmayı bırakıp masalara doğru göz gezdirdi.
Yeni bir yer miydi burası? Daha önce gelmemişti buraya. Belki de eğlence mekanları ile ilgili kendi cahilliğiydi bu. Vicente ise burada daha önce gelmiş gibi görünüyordu. Ne Tiffany'i zorda bırakacak kadar şık bir yer ne de gayri resmi, salaş bir yerdi burası. Başı ile onayladı.
- Hoş bir seçim yapmışsın.
dedi sadece. Gelen bardağına doğru uzandı ve küçük bir yudum aldı.
Damon P. Goldwine

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 15:31

Yüzündeki hoş gülümsemesi burayı sevdiğini gösterse de onun ağzından duymak benim rahatlamama sebep olacaktı. Bana döndü ve "Hoş bir seçim yapmışsın." dedi. Bunu duyunca derin bir nefes almıştım. Bu demekti ki bu gece için problem yok. Aslında bu biraz da bana bağlıydı. İçkiye karşı pek dayanıklı olmayan ben bugün abartmayacaktım. Çünkü en son fazla içtiğimde kendimi evden dört kilometre uzakta bulmuştum ve hiçbir şey hatırlamamaktaydım. Bu gece de öyle olmasını istemiyordum. Dolayısıyla fazla içmemeye dikkat edecektim. Ona aldığım kolye boynunda adeta parlıyordu. Bunun sebei tabi ki kolye değil Tiffany'ydi. Öyle güzeldi ki üzerindeki her şeye ışıltı katıyordu. Önüme koyulan bardağa baktım ve elimi uzatıp kavradım. Bir yudum alım tezgaha tekrar koydum. "Seninle vakit geçirmek istemiştim. Umarım işlerinden alıkoymamışımdır." dedim. Kalp atışlarımı düzenli tutmaya çalışsam da bunu yapmak kolay olmuyordu. Yeşil gözlerimi ona çevirdim. Sonra da barın diğer taraflarına. Yavaş yavaş kalabalklaşmaya başlamıştı işte. Tahmin ettiğim gibi. Umarım gürültü artmazdı. Şu an istediğim son şey oydu.
Tiffany Maquire
Okul Müdiresi & Admin
 Okul Müdiresi & Admin
Tiffany Maquire

Hayır.
Sadece dün,
Belki de yarın.

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 15:45

Tiffany başını iki yana salladı. Hayır onu alıkoyduğu falan yoktu. Bu kaçamağa kesinlikle onun da ihtiyacı vardı. Aksi taktirde hem bedeni bu ağır tempoya dayanmayacaktı hem de Paula'nın iğneleyici sözlerine bir kere daha marus kalacaktı. Bir Gryffindor mezunu olmasına karşın Paula Vicente hakkında kötü düşünmüyor gibiydi. Hatta Tiffany için yakıştırdığı biri bile sayılabilirdi büyücü onun gözünde. Kaç defadır "Kızım adam sana kayık... Neden biraz eğlenmiyorsun ki?" diye onu azarladığını hatırlıyordu da bir an için büyücüye doğru baktı. Eh.. BU doğruydu. Tiffany yalanlayamazdı bu gerçeği. Vincente kendisine gereğinden fazla ilgi gösteriyordu. Ya da Paula'nın bu saçma fikirlerini gereğinden fazla duymuştu ve Tiffany büyücü karşısında onun hakkında paranoyak olmuştu. İki seçenek de pek hoş sayılmazdı değil mi? Vicente ile daha önce gitti mekanları hatırlıyordu da hiç birlikte, yalnız olarak dışarıya çıkmamışlardı. Her zaman diğer büyücü ve cadılar ile birlikteydiler. İkisinin de işi gereği gerçekleşen birlikteliklerdi tabii bunlar. Genelde ya ZAY toplantılarında ya da bakanlıkta görüşürlerdi. Ehh bir de adamın birkaç kere işleri için geldiği okulda kendisine olan ziyaretleri de sayılmalıydı değil mi? Her zaman kibar olan büyücünün bu tavırları Tiffany için hep bir soru işaretiydi. Acaba Paula'nın dediği gibi birşey mi yoksa bütün bayanlara karşı mı bu kadar kibar davranıyor? Gerçi öğrencilik yıllarında pek görüştüklerini söyeleyemezlerdi. Bunun nedeni de binalarıdı. Ahh.. Kızıl aslanlar... Ravenclaw kartalları ile az mı rekabet etmişlerdi. Her yıl yaşanmakta olan çekişmeler arasında da fazla görüşmeleri mümkün sayılmazdı değil mi? Zaten Tiffany genelde Paula ile birlikte olurdu.
- Biraz dışarı çıkıp hava almaya ihtiyacım vardı sağol.
Dedikten sonra bir yudum daha aldı kadehinden. Ardından elini boynuna doğru götürdü. Onunhediyesini hatırlamıştı.
- Kolye için de teşekkür ederim. Çok zarif bir seçim yapmışsın.
Damon P. Goldwine

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 15:57

Başını iki yana salladı. "Biraz dışarı çıkıp hava almaya ihtiyacım vardı sağol." dedi ve devam etti bir sürelik duraklamadan sonra. "Kolye için de teşekkür ederim. Çok zarif bir seçim yapmışsın." Hediyemi beğenmesi hoşuma gitmişti. Bu gerçekten bana artı puan kazandırıyordu. Onunla bugün dışarı çıkmamız da... En azından yanımızda kimse olmadan. Bunun için fırsat kolluyor sayılırdım. Sayılmazdım. Resmen fırsat kolluyordum. Haberi olmadan Tiffany'nin dolu ve boş günlerini takip ediyordum. Ne yapabilirdim ki? Aşk böyle bir şeydi. Her an yanımda olsun istiyordum. Ancak bunun imkansız olduğunu biliyordum. Sadece arada böyle dışarı çıkabiliyorduk. Bu da benim çıldırmamı engelliyordu. Ayda en az bir kaç kere Tiffany ile dışarı çıkmam iyi geliyordu. Ve onu bağlamam için de fırsatım oluyordu. Ne kadar başarılı oluyordum bilmiyordum. Bunu ancak Tiffany bilebilirdi. Yavaşça kolyeye baktım. Haklıydı. Gerçekten güzel bir kolyeydi. Ona layık bir kolye bulabilmek için tam bir hafta uğraşmıştım. Sonunda bulduğumda sevincim çocuklarınki gibiydi. Gözlerimi ovuşturarak başımı yere eğdim. Sanırım bu birinci uyarıydı bedenimin bana verdiği. Sanırım artık içmemeliydim. "Onu zarif yapan sensin Tiffany." dedim utangaç bakan gözlerimi yerden ona çekerken.
Tiffany Maquire
Okul Müdiresi & Admin
 Okul Müdiresi & Admin
Tiffany Maquire

Hayır.
Sadece dün,
Belki de yarın.

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 16:11

Müzik sesi yükseldiğinde Tiffany gülümseyerek diğer insanlara doğru baktı. Herkes son derece neşeli görünüyordu. Galiba huzursuz olan tek kişi kendisiydi buradaki. Bir yudum daha almak için elini bardağına uzattığında da parmağındaki yüzüğü gördü. Paula'nın hediyesi olan, gümüş yüzük karşısında bir an duraksadı. Neden sürekli aklına o geliyordu ki? Şimdi olsa şu hâli için kesinlikle kızardı Tiffany'e. Hele ki yılbaşında ona hediye ettiği kırmızı, dantel geceliği düşünecek olur isek, belki de kızmak ile yetinmeyebilirdi bile. Tiffany istemsiz bir şekilde gülmeye başladı. Beyninde yankılanan bir düşünce vardı ve bunu Paula sağlıyormuşcasına onun diyeceği şeylerden oluşyordu. "Biraz eğlenmene bak kızım..." Tiffany buraka kafa dağıtmak için gelmişti değil mi? Tamam kabul ediyordu. Paula haklıydı. Onun dediğini yapacaktı Tiffany. Eğlenmek için geldiği yerde aptal pişmanlık duygusunu uzaklarda tutacak ve Vicente ile biraz zaman geçirecekti. Fakat bunu burada kös kös otururken ve ağzını bıçak açmaz iken yapamazdı değil mi? Müziğin ritmine ayak uydurmaya çalıştı yavaş yavaş. Bir elini Vicente'ye uzattı ve elinden tuttu. Şaşkın görünen büyücünün kaşısında ayakta duruyordu ve onu hafif bir şekilde çekti ayağa kalkması için.
- Beni buraya siz getirdiniz bayım ve şimdi kös kös oturmaya niyetim yok.
dedi gülümseyerek.
Damon P. Goldwine

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 16:24

Tiffany gülümseyerek yanıt verdi. Bardağından son yudumu aldı ve uzanıp elimi tutu. Bu hareketi sersemlememe sebep olmuştu. Ardından ayağa kalkıverdi. Bunun nedenini anlamamıştım. Ama hoşuma gitmişti. "Beni buraya siz getirdiniz bayım ve şimdi kös kös oturmaya niyetim yok." dedi. Bu dediği ve yavaşça yükselen dans müziğinin de etkisiyle neden ayağa kalktığını anladım. Ben de hemen ayağa kalktım ve Tiffany'yi belinden kavrayıp dans pistine çektim. Konu dans olunca kendimden daha iyisini tanımıyordum. Ritimlere uyum sağlayarak dans etmeye başladım. Bunu yaparken de göz temasını bozmamaya dikkat ediyordum. Onu bir yönden etkileyeceksem, sanırım bu dans olurdu. Ayağaımın üzerinde yüz seksen derece döndüm. Bu konuda eğitim almamış olsam sanırım şu an kesinlikle Tiffany'nin ayağına basmış olurdum. Dans kursuna giderken tam sekiz kızın ayağına basmış ve onları kursu bırakmaya yöneltmiştim. Bu da komik bir anı olarak aklımda kalmıştı. Müziğin her bir notasında biraz daha büyüleniyor ve Tiffany'nin gözlerinde biraz daha kayıp oluyordum. Ama tüm bunlar bile yanlış dans etmeme neden olmuyordu.
Tiffany Maquire
Okul Müdiresi & Admin
 Okul Müdiresi & Admin
Tiffany Maquire

Hayır.
Sadece dün,
Belki de yarın.

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 16:42

Ahh yavaş, yavaş biraz... Tiffany kendisine doğru bakmakta olan büyücünün arkasına doğru çevirdi başını ve omuzunun üzerinden bakmaya başladı. Bu biraz hızlı mı olmuştu ne? Vicente dans sözünü duyar duymaz keyiflenmişti. Bu farkedilmeyecek birşey değildi. Galiba ilgi alanı olan bir konuydu dans etmek. Ehh ne diyebilirdi ki Tiffany? Başarısız da sayılmazdı hani. Sezarın hakkı Sezar'a ddikleri bu oluyordu galiba. Fakat o ilk başta Vicente'nin elini tutmuş olsa da onun birden belini kavraması Tiffany'i korkutmuştu sanki. Off gene saçmalıyordu işte. 25 yaşında, koskocaman bir kadındı o. Neden böyle ürperti dolmuştu ki tüm vücudu? Bununnedenini düşünürken dudağını ısırdı. Pİşmanlık ve suçluluk duygusuydu bu işte. Başka ne olabilirdi ki? Kaşlarını çattı. "Ahh.. Aptal olma Tiffany... Ne için bir suçluluk duygusu ki bu? Olmayan birşey için mi bu kadar çok düşünüyorsun?" Gözlerini bir an Vicente'ye doğru çevirdi. Adam ona gülümseyerek bakınca da beceriksizce karşılık verdi ve tekrar onun omuzundan arkasına bakmaya başladı.
Evet Vicente hoş bir adamdı ve şimdiye kadar Tiffany için yaptıkları da her kadının ruhunu okşayabilecek şeylerdi. İşin ilginci ise Tiffany ona her zaman mesafeli davranmaya çalışmış olsa da hep arkadaşça görüşmüşlerdi. Vicente ise bu durumdan şikayetçi sayılmazdı. Anlaşılan bir beklentisi yoktu cadıdan. Ya da Tiffany içini kemiren bu düşüncelerden kurtulmak için koca bir yalan söylüyordu kendi kendine. İnandırmaya çalışıyordu kendisini bu konu hakında. Peki başarılı mıydı? Off keşke başarılı olabilseydi. Fakat değildi işte. Eğer izin verir ise Vincent'in birşeyler bekleyeceğinden de emindi. Ne kadar ileriye gidebilirdi ki? Büyücü yıllardır kendisi ile görüşüyordu zaten. Gözlerini kapattı birkaç saniye. Kötü niyetli biri değildi. En azından Tşffany'e karşı öyle değildi. Gerçi öğrencilik yıllarında da bu şekilde olan profilini korumuştu. Lanet olsun Tiffany buna daha fazla dayanamayacktı galiba. Tamam eğlenmeye karar vermişti fakat yapamayacaktı galiba. Kendi sınırlarını zorluyordu adeta.
- Beklediğimden çok daha iyi dans ediyorsun.
dedi en sonunda. Bu nereden çıkmıştı ki? Evet doğruydu fakat ne alakaydı? Kafasındaki düşünceleri atmanın başka bir yolunu bulamamıştı galiba.
Damon P. Goldwine

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 16:56

Müziğin temposu arttıkça dans da hızlanıyordu. Tiffany'nin canı bir şeye sıkkın gibiydi. Ancak ne olduğunu bakışlarından ve mimiklerinden anlamak çok zordu. Ah kadınlar, diye geçirdim içimden. Onları anlamak ne kadar da zordu. Neden en baştan kendilerini anlatmak yerine en olmadık zamanlarda ne hissettiklerini belli ediyorlardı ki? "Beklediğimden çok daha iyi dans ediyorsun." dedi mutlu görünmeye çalışarak. "Herkesin bir uzmanlık alanı vardır." dedim. Müziğin son bulmasıyla durduk. Elinden tutarak onu bara götürdüm. Yerlerimize oturduk. Hala biraz tedirgin görünüyordu. Umarım kötü bir şeyler olmazdı. İçimden dualar ediyordum. Bu gece bir tatsızlık ve terslik olmasın diye... Neyi yanlış yaptığımı düşünmeye başladım. Ama kendimce bir yanlış bulamıyordum. Belki de sorun benden kaynaklanmıyor olabilirdi. "Sevgili dostun Matt de burada olsun isterdin değil mi?" Hey bunu içimden söylemem gerekiyordu. İşte pot diye buna derdim ben. Gözlerim faltaşı gibi açılmıştı. Bunu duymamış olmasını diledim. Ancak yarım metreden yakın oturmuşken ve müzik de yokken duymaması imkansızdı. Tek dileyebileceğim yanlış anlamamasıydı.
Tiffany Maquire
Okul Müdiresi & Admin
 Okul Müdiresi & Admin
Tiffany Maquire

Hayır.
Sadece dün,
Belki de yarın.

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 17:13

- Matt mi?
diye fısıldadı Tiffany. Onun ne ilgisi vardı ki şimdi? Az önce dans edip de şimdi Matt hakkında konuşmak da nereden çıkıyordu? Yüzünü buruşturdu. Anlayamıyordu.
- Onun ne ilgisi var?
dedi birden. Sesinde bir yükselme olmuştu. Biraz kızgınlık vardı galiba sesinin tınısında. Bir an düşündü. Ne yani Matt ile olan planları biliyor muydu? Yok ya nereden bilebilirdi ki? Saçmalıktan öteye gidemezdi bu fikir. En azından öyle olmalıydı. Matt ile konuştuklarını diğer ZAY üyeleri bile bilmiyordu ki. Şaşkınlık ve kızgınlığını üzerinden atmaya çalışsa da pek başarılı olamıyordu.
Damon P. Goldwine

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeC.tesi 09 Ocak 2010, 17:23

"Matt mi?" dedi. "Onun ne ilgisi var?" İstem dışı bir şey söyledim ve şimdi nasıl açıklama yapacağımı bilmiyordum. Umarım daha fazla saçmalayıp da bu geceyi zehretmezdim. İçimdeki kıskançlık yüz ifadelerime yansıyor muydu? Bunu çok merak ediyordum. Ama eğer yansıyorsa da buna şaşmazdım. Sonuçta hissettiğim şey kıskançlıktı. İnsanı içinden bitiren duygu. Kalbini kemiren bir kurt adeta. Kıskançlık insana herşeyi yaptırabilirdi, diğer duygulara hiç benzemezdi kesinlikle. Gözü dönmüş kıskanç bir insan her şeyi göze alır ve amacına ulaşmadan pes etmezdi. "Hiç." dedim. "Siz ikiniz çok iyi anlaşıyorsunuz da. Burada olmasını isteyeceğini düşündüm. Nasıl olsa gayet iyi bir arkadaşın. Değil mi?" Sesime bile yansımış olan kıskançlık beni içten kemirmeye başlamıştı işte. Bu gece doğru gece miydi? Ona içimdekileri söylemek için. Bilmiyordum. Bu kadar süredir ona açılmak için uygun zaman bekliyordum. Ancak çoğu sefer karamsarlığa düşüp açılmaktan vazgeçiyordum. Peki şimdi doğru zaman mıydı? Peki ya anladıysa? Zaten bu söylediklerimden sonra anlamış olması gerekirdi. Çünkü titreyen ve sert sesim resmen ona "seni seviyorum" diye bağırıyordu.

Tiffany Maquire
Okul Müdiresi & Admin
 Okul Müdiresi & Admin
Tiffany Maquire

Hayır.
Sadece dün,
Belki de yarın.

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeCuma 15 Ocak 2010, 17:40

Matt ile Tiff? İyi arkadaş? Aslında Tiffany'in Matt ile barışması kolay olmamıştı o kaza sonrasında. Matt daha öğretmen değilken Tiffany'den özür dilemeye ilk geldiğinde Vicente de oradaydı. Sonradan gelmiş olmasına ramen işleri güzel karıştırmışlardı doğrusu. Tiffany ister istemez kesilmiş olan koluna baktı. O zamandan bu yana hiç iz kalmaıştı kolunda. En ufak bir çizik bile yoktu. İlk gün, iksirlerin etkisini göstermesini beklerken Tiffany uzun, yarasa kollu bir cübbe giyerek kolundaki kesik izini kapatmaya çalıştığını anımsadı. Galiba o günkü üzünyü ve kızgınlığını şimdi bile hissedebiliyorken tamamen unutması epey zaman alacaktı. Artık yüzyüze bakıyorlardı resmen Matt ile. Okula Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni olarak geldiği zamanlarda da araları fazla iyi sayılmazdı ama şimdi işler farklıydı. Son konuşmalarında bazı kararlar almışlardı ve bu konuşma başka hiçkimse tarafından bilinmiyordu. ZAY üyelerinin ve hatta Paula bile bilmiyordu bunları. Şimdi ise Vicente karşısına geçmiş onunla ilgili imalarda bulunurken Tiffany istemsizce gerildiğini farketti. Oturduğu yerde biraz toparlandı ve yüzüne daha ciddi bir ifade takındı. OLamazdı... Vicente nereden öğreneblirdi ki bunu? "Saçmalama Tiff.." dedi kendi kendine. Vicente'nin aklından başka birşey geçiyor olmalı. Evet öyle olmalıydı. Yoksa gerçekten de hoş olmayan bir tartışmada bulacaktı kendisini.
- O ve ben...
duraksadı.
- Evet iyi bir arkadaşım sayılır.
dedi en sonunda çabucak. Off yüzü mü kızarmıştı? Burası fazla mı havasızdı? Bakışlarını çevirip vitrindeki, dizili, boş bardaklara doğru odaklandı. Boş bir bakış ifadesi vardı. Oraya öylece bakıyorken de bardağına görüdü elini. Bir yudum aldı ve tezgahın üzerine tekrar koydu. Galiba biraz gafil avlanmıştı ve pek soğukkanlı davranamıyordu.
Damon P. Goldwine

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeCuma 15 Ocak 2010, 17:57

"O ve ben... " dedi şaşkın bir bakış attıktan sonra. "Evet iyi bir arkadaşım sayılır." Kıskançlığımdan yerimde duramaz haldeydim. Ama biraz olsun kendime hakim olabiliyordum. Onu da yapamasam sanırım Tiffany'yi omuzlarından tutup sarsar ve bana Matt'le aralarında bir şey olup olmadığını söyletmeye çalışırdım. Ama bunu yapmamam için onlarca sebebim vardı. Birincisi onu seviyor olmam ve kaybetmek istemememdi. Bunu gerçekten istemiyordum. Şu an sakin kalıyorsam bu yüzdendi. "Bana bir içki daha! Yakında ne varsa ondan ver!" dedim sert bir şekilde garsona. Eğer bunu bir yakınıma söylemiş olsaydım sanırım bana darılırdı ama garsonun bana naz yapacak hali yoktu. Önüme bir bardak votka konuldu. Sanırım yakındakini istemekle hata etmiştim. Bu kadar sert bir şeyin geleceğini tahmin edememiştim oysa. Bardağı bir dikişte bitirdim ancak bu boğazımın yanmasına sebep oldu. Ama bunu belli etmedim. "Demek yakın ha? Ne kadar yakın? Seni benden uzaklaştıracak kadar mı?" Sesim yüksek çıkmıştı. Ancak bunu umursayacak halde değildim.

Tiffany Maquire
Okul Müdiresi & Admin
 Okul Müdiresi & Admin
Tiffany Maquire

Hayır.
Sadece dün,
Belki de yarın.

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeCuma 15 Ocak 2010, 18:13

Ahh tamam... Bu iş artık saçmalıktan öteye gitmiyordu ve bu şekilde ilerlemeye devam edecek gibiydi. Vicente'nin alkol ile fazla arası yok diye biliyordu Tiff ve şimdi arka arkaya gereğinden fazlasını hızla içmişti. Sesinin yüksekliği bu yüzden miydi? Vicente kendisini ne sanıyordu? Tiffany ona hesap verecek değldi ya. İşin tek ve en güzel yanı ise Matt ile ilgili fikirlerinin Tiffany'nin düşündüğü doğrultuda ollmayışıydı. Şimdi tartışma Matt ve Tiff'in planları olsaydı burası hiç yeri değildi. Ehh gerçi hoş.. Şimdi Vicente karşısında bu konu ile ilgili bağırırken de pek hoş sayılmazdı. Kaşlarını çattı ve alev saçan bir bakış fırlattı büyücüye doğru. Yanı başındaki küçük çantasını aldı ve yerinden kalktı.
- Biliyor musun Vicente... Beni senden uzaklaştıran kendinsin...
Yüzünü iğrenir bir şekilde buruşturmuştu bunları söylerken. Başka bir zaman olsa onun için üzülürdü fakat Tiffany'nin kaldıramadığı birşey var ise de bu kesinlikle ona güç göstersi yapılmasıydı. Tiffany'i zayıf sananlara karşı sinir oluyordu işte. Yapısı buydu.
Hızlı adımlarla oradan uzaklaşırken arkasına bakmadı bile. Attığı her adımda ayakkabısının topukları sert bir şekilde tok tok sesler çıkarıyordu.
- Ahh.. Ondan uzaklaşmak ha? Matt ve ben ha? Yüce Tanrım sen bana yardım et...
diye kızgın bir şekilde söylenerek, kendisine bakanlara aldırış etmeden oradan ayrıldı.
Damon P. Goldwine

MesajKonu: Geri: Deity Lymphos -Bàr-   Deity Lymphos -Bàr- Icon_minitimeCuma 15 Ocak 2010, 18:23

"Biliyor musun Vicente... Beni senden uzaklaştıran kendinsin..." dedi yerinden kalkarken. Sinirlenmişe benziyordu. Hem de çok... O yerinden kalkarken kımıldayamadım bile. Neden ona engel olmadığımı bilemiyordum. Hızla uzaklaşırken. Söylenmeye devam etti. "Ahh.. Ondan uzaklaşmak ha? Matt ve ben ha? Yüce Tanrım sen bana yardım et..." Hızla yerimden kalktım. Kısa bir sürede karar verdim gitmesine izin veremezdim. Vermemeliydim de... O benim sevdiğim kadındı ve onu kaybetmek istemiyordum. Onu kazanmak istiyorsam bu kadar kolay pes edemezdim. Onunkinden yavaş adımlar atıyordum. Böylece onu kimsenin olmadığı merdivenlerde yakalayacaktım ve böylece kimse beni, yani bizi, farketmeden onu buradan uzaklaştıracaktım. Bardan ayrılırken tezgahın köşesine yeteri kadar para bıraktım. Bu işlerini görürdü. Tiffany merdivenleri henüz çıkmaya başlamıştı. Elimi iç cebime attım ve asamı çıkardım. Arkasından yavaşça takip ettim. Merdivenlerin ortasına vardığımızda. kOlunu tuttum ve asayı bir kere salladım. Beyaz bir ışık huzmasinde kaybolmadan önce gördüğüm son şey Tiffany'nin sinirli ve şaşkın bakışlarıydı.

Deity Lymphos -Bàr-
1 sayfadaki 1 sayfası